Tydzień Języka Polskiego – 2018.

19 lutego 2018 rozpoczęliśmy TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO.
Poniedziałek był Dniem Mistrza Ortografa. Drużyny z klas IV-VII poradziły sobie z zadaniami znakomicie. Na szkolnych korytarzach ukryte były słowa z trudnością ortograficzna. Uczniowie musieli je odnaleźć i poprawnie zapisać na karcie pracy. Następnie układali historyjki, wykorzystując wszystkie odnalezione wyrazy. Mistrz Ortograf i jego Asystent ( Patryk i Tomek z Va) kibicowali wszystkim drużynom. Spisali się na medal!

20 lutego – drugi dzień zmagań z językiem ojczystym pod hasłem „Z frazeologią za pan brat”.
Uczniowie klas IV- VII poszukiwali związków frazeologicznych ukrytych w zakamarkach szkoły. Wyjaśniali znaczenie ukrytych haseł. Zwieńczeniem tego dnia będą ilustracje do wylosowanych związków, a odważni uczniowie przedstawią scenki rodzajowe ilustrujące wybrane hasła. Chętnych uczniów do zabawy nie brakowało. Dziękujemy „pomagierom”.

21 lutego, w ramach Tygodnia Języka Polskiego, uczniowie rozwiązywali łamigłówki językowe. Układali z rozsypanki wyrazowej cytat autorstwa Janusza Korczaka. Dopasowywali puzzle. Otrzymali również zadanie specjalne. Każda drużyna losowała wierszyk do recytacji – łamaniec językowy.

22 lutego w czwartek odbyliśmy „Mitologiczną Podróż”, a po szkole przechadzali się bogowie olimpijscy. Przedstawiciele klas zmagali się z zagadkami starożytnej Grecji, rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania.

W piątek 23 lutego znaleźliśmy się „W świecie mediów”. Chętni zagrali w KOŁO FORTUNY.

WIELKI FINAŁ miał miejsce 26 lutego w poniedziałek. Wszyscy uczniowie zebrali się na korytarzu szkolnym i podziwiali występy kolegów w scenkach dramowych, wzięli udział w dyktandzie bieganym i oglądali plakaty frazeologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *