Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata…”

Dzień 12 października na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy wzięli udział w  akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 
A wszystko zaczęło się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem. Był hymn, wystąpienie dyrektora Grzegorza Koniecznego. Zostały wręczone nagrody z okazji tradycyjnego Dnia Nauczyciela. 
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy VI a – nasza szkolna prezenterka Julia Skorupa oraz jej towarzysz Miłosz Psiuk.
Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy Va i VI a , a także przez Sandrę Knap i Mateusza Wojtala z VIII a. 
Nasi aktorzy wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. Odtworzyli – słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. 
Julia Skorupa wzruszyła wszystkich, śpiewając solo piosenkę Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło”, natomiast Sandra Knap i Mateusz Wojtal poruszyli serca widzów swą recytacją. 
Najpiękniejszym, a zarazem najwymowniejszym akcentem całej uroczystości był fragment, gdy na scenie pojawiła się (stworzona wspólnie przez uczniów) budowla z napisem: SP 26- NASZ DRUGI DOM. 
Uczniowie przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną łzami wzruszenia. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.
Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. Katarzyny Gruszki, p. Agnieszki Urbańczyk i p. Magdaleny Cykowskiej. Dekoracje wykonały: p. Ola Przytula i p. Alicja Kowalska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *