Ogólnopolska akcja „A to Polska właśnie…” – 100 kartek na Stulecie Niepodległości

W obliczu obchodzonej w tym roku 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości grupa uczniów z naszej szkoły miała możliwość dokonania niewielkiego czynu, upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Akcja polegała na napisaniu stu kartek z pozdrowieniami do różnych placówek edukacyjnych na terenie całej Polski.

Młodzież rozpropagowała w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały również krótką notatkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała jego miejscowość.

Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście. Udział w tej innowacji był wyjątkową lekcją języka polskiego, geografii, historii oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. W naszej szkole koordynatorem projektu była p. Katarzyna Gruszka i p. Dorota Knap. Finał akcji odbył się podczas nocnego biwaku. Uczniowie, podczas warsztatów zorganizowanych przez p. Olę Przytulę i p. Katarzynę Gruszkę, stworzyli gigantyczną mapę Polski, na której zostały wyeksponowane wszystkie otrzymane kartki pocztowe.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *