Sokole Góry

Admin_szkoly   29 listopada 2018   Brak komentarzy do Sokole Góry

We wrześniu klasy czwarte wyruszyły tropem sokoła, gacka i buka na warsztaty przyrodnicze do Sokolich Gór koło Olsztyna. Pod okiem nauczyciela przyrody p. Doroty Knap,przewodnika p. Justyny Walenta oraz wychowawców p. Kamili Sality i p. Katarzyny Skiby uczniowie maszerowali wśród licznych ostańców wapiennych malowniczo położonych w głębi bukowego lasu. W trakcie warsztatów uczniowie rozpoznawali kwaśną i żyzną buczynę oraz roślinność naskalną. W czasie wędrówki podziwiali skałę Pielgrzym, jedną z nielicznych indywidualnych form skałkowych, schronisko w Amfiteatrze oraz studnię w Amfiteatrze. Jednym z ostatnich etapów zajęć była Jaskinia Olsztyńska oraz wejście na wzgórze Biakło z którego podziwialiśmy przepiękne widoki.

W czasie zajęć poruszane zostały zagadnienia związane z formami ochrony przyrody, występującymi na tym terenie tj.: rezerwatSokole Góry, Natura 2000 Ostoja Olsztyńsko- Mirowska, Park Krajobrazowy Orlich Gniazd oraz projektowany Jurajski Park Narodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *