Zajęcia edukacyjne „Zawartość cukru w cukrze”

Uczniowie naszej szkoły: Sandra Knap (VIIIa), Julia Ujma (VIIIa), Julia Matuszczyk (VIa), Miłosz Psiuk (VIa) za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie na Małą Formę Teatralną „Jesteśmy ekologiczni” (pod kierunkiem pań: Katarzyny Gruszki i Doroty Knap) wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na Uniwersytecie im. Jana Długosza. Towarzyszyli im uczniowie, którzy aktywnie uczestniczą w tworzeniu naszego szkolnego czasopisma „Kościuszkowo”. Młodzież zapoznawała się ze światem chemii i tematyką „Zawartość cukru w cukrze ”. Uczniowie, korzystając z refraktometru, mierzyli zawartość cukru w różnych napojach.