II Spartakiada im. Janusza Kusocińskiego

4 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 49 została przeprowadzana II Spartakiada im. Janusza Kusocińskiego pod honorowym patronem Prezydenta Miasta Częstochowy. Uczniowie rywalizowali w piłce nożnej, grach i zabawach sportowych, w lekkoatletyce, indywidualnie – bieg na 60 m, 600 m, rzut piłką lekarską. Po wielkich trudach nasza szkoła zdobyła w piłce nożnej 5 miejsce na 5 drużyn, nie było łatwo, ale w grach i zabawach ruchowych klas 4 byliśmy na 1 miejscu, Wielkie gratulacje i dla was że walczyliście jak lwy.

Lekkoatletyka była dla naszych uczniów wspaniałym sukcesem bo prawie wszyscy którzy brali udział w tych zawodach zdobyli dyplomy dla siebie ale i dla naszej szkoły. Sami zobaczcie i zapraszam do obejrzenia zdjęć.