Dzień Edukacji Narodowej

„Komisja Edukacji Narodowej powołana 14 października 1773 r. przez Stanisława Augusta Poniatowskiego była pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie, władzą oświatowa o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. Stworzyła nowoczesny system edukacji, przeprowadzając reformę zarówno w szkołach podstawowych jak i wyższych.
Współpracowała z Towarzystwem do Ksiąg Elementarnych, które opracowało nowe programy i podręczniki…”

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Akademię z tej okazji rozpoczął Pan Dyrektor Grzegorz Konieczny, który podziękował całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie, wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, a także za życzliwość i serdeczność, jaką pedagodzy obdarzają swych podopiecznych. W Dniu Edukacji Narodowej w szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele, którzy w ubiegłym roku szkolnym wykazali się aktywnym i twórczym działaniem.
Ten radosny dzień dla całej społeczności szkolnej dopełnił montaż słowno-muzyczny klasy VIb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *