X Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

W piątek, 22 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Ino mi się nie zgub …” pod hasłem „Nad morzem”.
W konkursie startowało 9 drużyn. Każdy zespół musiał się zmierzyć z dziewięcioma zestawami zadań, zawierającymi treści matematyczne, przyrodnicze i geograficzne.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce – SP Panki – Olivier Kurzacz, Kinga Gruca
II miejsce – SP 50 – Patrycja Sadowska, Nadia Maciążek
III miejsce – SP 31 – Maciej Korn, Wiktor Pałasz
Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze szkół: SP 34, SP 35, SP 36, SP 49, SP 53, SP 26.
Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, upominki i dyplomy.
Organizatorki konkursu: Alicja Kowalska, Dorota Knap, Renata Marcisz i Agnieszka Urbańczyk przygotowały ciekawą dekorację oraz poczęstunek dla zawodników i opiekunów.
Konkurs zaszczycili swoją obecnością: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa pan Grzegorz Papalski oraz radny Urzędu Miasta Częstochowa pan Dariusz Kapinos.