Szanowni Rodzice/Opiekunowie uczniów klas I-III

Zgodnie z informacją podaną przez MEN, od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie mogą spotkać uczniów i Państwa, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwą współpracę z nauczycielami.

09 i 10 listopada lekcji online nie będzie. Nie będzie także języka angielskiego i religii. Dni te przeznaczone będą na zapoznanie się dzieci i Państwa z aplikacją Microsoft Office 365-Teams.
Dlatego konieczne jest i obowiązkowe zalogowanie do aplikacji Teams, do końca weekendu (loginy i hasło pierwszego logowania zostały przekazane uczniom).

W poniedziałek i wtorek, w wyznaczonych godzinach, wychowawcy i nauczyciele wysyłać będą zaproszenia do grupy. Odbywać się będą także spotkania warsztatowe, podczas których dzieci uczyć się będą obsługi aplikacji Teams. Aby to sprawnie przebiegało i aby lekcje online mogły zacząć odbywać się od czwartku, 12 listopada, nieodzowne są:

  1. Zalogowanie się dziecka do Teams.
  2. Laptop, komputer, tablet lub telefon (aplikacja Teams może być zainstalowana na dowolną ilość urządzeń).
  3. Dostęp do Internetu.
  4. Kamerka i mikrofon (w przypadku, jeśli urządzenie nie posiada tych funkcji).
    Proszę sprawdzić wcześniej, czy kamerka i mikrofon działają.
  5. Podręczniki, zeszyty przedmiotowe, ćwiczenia, przybory szkolne.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

PONIEDZIAŁEK – 9 LISTOPADA
Wychowawcy rozpoczną pierwsze spotkanie o godzinie 11.30.
Będą łączyć się z klasami I-III poprzez Teams. Proszę być zalogowanym i czekać na zaproszenie. W chwili pojawienia się informacji o rozpoczęciu spotkania, należy kliknąć DOŁĄCZ. Można włączyć kamerkę i mikrofon. Uczeń będzie obecny na zajęciach.

WTOREK – 10 LISTOPADA
Wychowawcy rozpoczną zajęcia warsztatowe o godz. 09.00.

PROSZĘ DO WTORKU, 10. XI, ODEBRAĆ ZE SZKOŁY PODRĘCZNIKI,
ZESZYTY I ĆWICZENIA, JEŚLI DZIECKO BYŁO NIEOBECNE W SZKOLE.

Do wtorku, 10 listopada, przekażę Państwu wszystkie pozostałe informacje związane z nauczaniem online wraz z planem zajęć, który będzie obowiązywać od czwartku 12 listopada. Wiadomość ukaże się na e-dzienniku. Proszę w tej sprawie nie dzwonić do wychowawców.
Dziękuję.

wicedyrektor Katarzyna Drogosz