Sukces w II Dziecięcym Memoriale Ireny Szewińskiej w Konopiskach

16 czerwca 2021 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Konopiskach odbył się II Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej. Organizatorem zawodów była Gmina Konopiska wspólnie z Regionalną Radą Olimpijską w Częstochowie oraz Fundacją im. Ireny Szewińskiej. W ramach zawodów rozegrano konkurencje, tj. biegi na 60m, 100m, 300m oraz 600m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą. Przeprowadzono również biegi sztafetowe na dystansie 4x100m. Zanim sportowcy przystąpili do rywalizacji nastąpiła część oficjalna – wciągnięcie flagi olimpijskiej, zapalenie znicza oraz odegranie olimpijskiego hymnu. Młodzież złożyła również kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą Wielkiej Damie Polskiego Sportu Irenie Szewińskiej. Zawody przebiegały w pięknej sportowej atmosferze. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a złoci medaliści dodatkowo otrzymali pamiątkowe biografie Ireny Szewińskiej przekazane osobiście przez p. Janusza Szewińskiego.
Nasi uczniowie z klasy VIIa i VIIb pod opieką pani Katarzyny Skiby mieli okazję uczestniczyć w tak wspaniałych zawodach. Byli to: Melania Królikowska, Hanna Ślęzak, Joanna Dziembowska, Arkadiusz Knap, Urszula Wojtysiak, Igor Zębik. Wzięli udział w konkurencjach: bieg na 600m i pchnięcie kulą.

Wielkie gratulacje dla Arkadiusza Knapa za zajęcie III miejsca w pchnięciu kulą i zdobycie brązowego medalu oraz dla pozostałych uczniów naszej szkoły, którzy walczyli wytrwale do końca zdobywając swoje życiowe czasy oraz miejsca w biegu na 600m.